Menu

6. Mohani organiczne nierafinowane afrykańskie masło shea karite


Mohani-organiczne-nierafinowane-afrykańskie-masło-shea-karite

Wygląd, pojemność:

Duży, plastikowy słoiczek z ciemnego plastiku skrywa 120 ml czystego masła shea. Duża pojemność produktu i przystępna cena sprawiają, że masło jest bardzo popularnym produktem. Opakowanie jest przyjemne, na etykiecie dominują afrykańskie motywy, ciepłe kolory i czarne oraz złote napisy. Słoiczek jest ładny, estetyczny, a jego stylistyka w pełni oddaje charakter masła shea, które skrywa się we wnętrzu.

Skład produktu:

100% masła shea. Produkt przeznaczony zarówno do ciała, jak i do włosów. Masło ładnie pachnie, jest świetne do pielęgnacji włosów (zarówno niskoporowatych, jak i średnioporowatych), działa ochronnie na włosy, zabezpiecza, odżywia i regeneruje zarówno kosmyki, jak i skórę głowy. Z powodzeniem mogą stosować je osoby ze skłonnością do łupieżu, atopowego zapalenia skóry, świądem skóry głowy – masło zadziała niczym kojący balsam pomagający pozbyć się wyżej wymienionych problemów. Nabłyszcza włosy i sprawia, że są one miękkie i pełne witalności, bardzo dobrze się rozczesują. Zawartość witamin A i E sprawia, że masło shea jest świetnym antyoksydantem.

Przeznaczenie:

Masło shea w głównej mierze przeznaczone jest do włosów niskoporowatych, jednak panie, których włosy skłaniają się ku średniej porowatości i zaczynają być lekko zniszczone, nieco wypadają, lekko przesuszają się lub są niezdyscyplinowane – również z powodzeniem mogą sięgać po produkt Mohani. Masło ochroni je przed uszkodzeniami i zniszczeniami, szybko wniknie we włosy i zregeneruje je. Masło shea cechuje duża wchłanialność, ponieważ kwasy tłuszczowe zawarte w nim mają maleńkie, sprawnie wnikające do wnętrza włosów cząsteczki. Jeśli zatem liczysz na to, że masło shea „dociąży” w jakiś sposób twoje włosy – jesteś w błędzie. Jeśli jednak masz grube i ciężkie pukle, które chcesz ochronić przed zniszczeniem – masło shea będzie twoim najlepszym przyjacielem.

Sposób użycia:

Masełko jest wszechstronnym produktem do włosów i do ciała. Można je stosować jako balsam, krem do twarzy, krem do rąk i stóp (lub nakładać grubszą warstwę produktu jako maseczkę na wybrane partie ciała). Masło Shea od Mohani polubią jednak przede wszystkim włosy. Może być używane jako maska do włosów, odżywka ze spłukiwaniem i bez spłukiwania, serum na końcówki lub pasta modelująca do włosów.

Ocena końcowa:

Masło shea firmy Mohani to świetny produkt, o dużej pojemności i przystępnej cenie. Nie ma co prawda tak ładnego, efektownego opakowania jak np. masło shea wydawane przez Institut Karité, ale w tym przypadku najbardziej interesuje nas zawartość, nie „obudowa”. Masło Shea od Mohani to duża pojemność za niewielką cenę.