Menu

Jak stosować masło do włosów?


Masła do włosów nie są niczym innym jak naturalnymi olejkami. Swoje „prawdziwe oblicze”, czyli płynną postać ujawniają po prosu w nieco wyższych temperaturach (mniej więcej od 33 °C ).

masla-do-wlosow.jpgZazwyczaj mają jednak postać gęstego, stężonego masła, które przed zaaplikowaniem na włosy należy po prostu podgrzać. Niewielka ilość masła do włosów zazwyczaj topi się pod wpływem ciepła naszych dłoni, lecz można je również ogrzać w kąpieli wodnej. Płynna forma masła, czyli olejek o wiele lepiej nakłada się na włosy. Z kolei stężona wersja łatwiej daje się wymieszać z balsamem lub odżywką (jest to jeden ze sposobów aplikacji masła do włosów).

Najlepsze efekty na włosach i najgłębsze odżywienie dla włosów uzyska się, nakładając masło zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Masło ogrzewa się w dłoniach i niewielką ilość aplikuje się równomiernie zarówno na skalp, jak i na kosmyki na całej długości. Masło należy trzymać na włosach jak najdłużej (można zostawić je na noc i rano zmyć delikatnym szamponem). Optymalny czas „leżakowania” masła trwa około godziny.

Masło do włosów dobrze jest również połączyć z odżywką lub balsamem. W tym celu nie trzeba rozpuszczać masełka, tylko zwyczajnie wymieszać z odżywką lub maską do włosów. Maseczkę należy trzymać na włosach przez 10 – 15 minut (lub tyle czasu, ile zaleca producent na opakowaniu). Masło do włosów dodane do odżywki spotęguje jej działanie i wniknie do wnętrza pukli, zabezpieczając je i regenerując oraz wzmacniając włókna włosa.

Bardzo dobrą ochronę i regenerację zapewni kosmykom nakładanie masła do włosów na wilgotne pukle zaraz po myciu. Należy nałożyć je mniej więcej od połowy długości włosów i nie spłukiwać. Masło zabezpieczy włosy przed gorącym powietrzem emitowanym przez suszarkę, skróci też czas suszenia kosmyków, nabłyszczy je i sprawi, że będą się lepiej układały.

Masło do włosów można też nakładać na suche włosy, w formie serum wzmacniające końce pukli. Szybko się wchłonie i zabezpieczy włosy przed wszelkimi urazami oraz zapewni miękkość i blask.

Wszechstronność aplikacji, naturalny skład, działanie polegające na dogłębnej regeneracji i ochronie włosów oraz wydajność czynią z maseł do włosów produkt prestiżowy, który powinien się znaleźć w każdej kosmetyczce.