Menu

10. Guhl intensywna maska do włosów; kuracja mocno nawilżająca z olejem babassu


Guhl-intensywna-maska-do-włosów

Wygląd, pojemność:

Kuracja do włosów za pomocą masła babassu wydana przez firmę Guhl, jest w zasadzie bardziej maską o lekkiej, żelowej formie, niż produktem przypominającym typowe masło do ciała i włosów. To 150 ml produktu, zamknięte w ładnym, plastikowym pudełku ozdobionym motywami roślinnymi i zakrętką w kolorze srebra.

Skład produktu:

Maska Guhl zawiera przede wszystkim lotne alkohole (tzw. dobre alkohole), które usprawniają wnikanie czynnych substancji do wnętrza skóry. Kolejnym dostrzegalnym składnikiem jest olej babassu, będący wyjątkowym olejkiem (a w rzeczywistości oczywiście masełkiem), zawierającym do 70% lipidów, uczestniczących w procesach tworzenia błon komórkowych. Składa się głównie z NNKT (nienasyconych kwasów tłuszczowych), których niewielkie, łatwo wnikające do wnętrza włosów idealnie pasują do pukli o niskiej porowatości. Babassu ochrania włosy przed uszkodzeniami, zawiera też naturalny filtr UV, chroniący włosy przed szkodliwym promieniowaniem. Olejek nie pozwoli toksynom wnikać do wnętrza włosów i spowalnia procesy starzenia i niszczenia kosmyków. Według producenta- maska szybko i sprawnie wnika do wnętrza włosów i wygładza szorstką strukturę pukli, nadaje blasku i sprawia, że nawet bardzo „zmęczone” włosy nabiorą wigoru i miękkości. Producent zapewnia, że maska Guhl pozwala utrzymać prawidłowe pH skóry głowy i dba o jej odpowiedni poziom nawilżenia. Tymczasem w jej składzie można dostrzec szereg chemicznych substancji oraz barwniki, a także perfumy (za tą nazwą może kryć się wysuszający skórę, tzw. „zły” alkohol jednowodorotlenowy). Zdecydowanie lepiej byłoby zatem nie ryzykować i sięgnąć po czysty olejek babassu.

Przeznaczenie:

Maska ma być przeznaczona wszystkim rodzajom włosów, a tymczasem łatwo wchłanialny olej babassu zajmie się odpowiednio wyłącznie puklami o niskiej porowatości. Wbrew więc temu, co twierdzi producent – staraj się wykazać rozwagą, jeśli chodzi o produkty do włosów i uważnie czytaj ich skład.

Sposób użycia:

Produkty marki Guhl są koncentratami, więc należy ich używać niewiele – do jednorazowej kuracji wystarczy niewielka porcja maski, o objętości łyżeczki do herbaty.

Maskę należy stosować po umyciu włosów, na wilgotne kosmyki — maskę wystarczy potrzymać na włosach od 5 do 10 min.

Ocena końcowa:

Maska jest niedroga, ładnie pachnie i jest bardzo wydajna. Na tym jednak kończą się jej zalety, ponieważ nawet olejek babassu nie pomoże na obecne w masce barwniki i substancje chemiczne, które ze skórą głowy nie powinny mieć nic wspólnego. Zalecamy jako kurację wyłącznie na same włosy. Skóra głowy na pewno nie polubi się z maseczką lansowaną przez markę Guhl.