Menu

3. Authentic Replenishing Butter odżywcze masło do twarzy, włosów i ciała Davines


DAVINES-AUTHENTIC-REPLENISHING-BUTTER

Wygląd, pojemność:

Authentic Replenishing Butter wydawane przez firmę Davines należy do wyjątkowej serii Authentic. W jej skład wchodzą wyłącznie produkty stworzone z naturalnych składników, pozbawione parabenów, olejów mineralnych i innych szkodliwych, chemicznych substancji o działaniu komedogennym.

Masełko Davines zamknięte jest w ładnym, niskim słoiczku opatrzonym metalową, pięknie ozdobioną metalową nakrętką, na której umieszczono efektowne motywy roślinne. Etykieta jest niewielka i skromna, a całość wygląda bardzo schludnie. Słoiczek ma pojemność 200 ml. Z racji tego, że produkt jest przeznaczony nie tylko do pielęgnacji włosów, ale również do ciała i twarzy – bardzo szybko się kończy i niestety nie jest wydajny.

Zapach Authentic Replenishing Butter, skomponowany z esencji cytryny, eukaliptusa, bergamotki, róży i neroli ma tu swoje znaczenie: działa on bowiem pobudzająco i ma za zadanie odstresować po ciężkim dniu.

Skład produktu:

Masło Davines składa się z substancji, które są w 98% pochodzenia naturalnego. Jest wszechstronne: można je stosować na ciało, twarz oraz włosy. Genialnie odżywia, regeneruje i wzmacnia elastyczność skóry i włosów. Zapach skomponowany z eterycznych substancji naturalnego pochodzenia długo utrzymuje się na włosach.

Do aktywnych składników Authentic Replenishing Butter należy masło shea zmieszane z trzema innymi olejami naturalnymi: olejkiem jojoba, olejkiem sezamowym i olejkiem z krokosza barwierskiego.

Masło shea – stanowi bogactwo nasyconych kwasów tłuszczowych, które świetnie regenerują i ochraniają włosy. Masło shea zawiera też komplet cennych dla kosmyków witamin typu A, E, F sprawiających, że włosy zyskują siłę i przestają wypadać.

Olejek jojoba – pobudza odnowę komórkową skóry (także tej na głowie) i przyspiesza wzrost włosów. Skutecznie wzmacnia pukle i chroni je przed wysokimi temperaturami oraz urazami mechanicznymi. W jego skład wchodzą głównie jednonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym głównie kwas eikozenowy (prawie 77%) Olej jojoba zawiera ponadto substancję, która decyduje o jego oryginalności i unikalności. Jest nią skwalan – będący również składnikiem łoju wytwarzanego przez ludzką skórę. Obecność skwalanu w olejku jojoba jest błogosławieństwem – dzięki temu jojoba równoważy procesy zachodzące na powierzchni skóry głowy. Zahamuje zatem przetłuszczanie się włosów oraz nawilży skórę głowy u tych osób, które borykają się z nikłym wydzielaniem sebum na jej powierzchni.

Olejek sezamowy – to olejek, przeznaczony do włosów o średniej porowatości. Stężenie kwasu oleinowego, z grupy omega – 9 wynosi w nim 50%. Jego obecność w maśle Authentic Replenishing Butter jest uwarunkowana tym, że produkt ma spowalniać proces starzenia się włosów i ciała. Olej sezamowy zaopiekuje się również końcówkami włosów, które bardzo często są mocniej wysuszone niż pozostałe partie kosmyków.

Olej z krokosza barwierskiego – ma właściwości ochronne, nawilżające i przeciwutleniające. Nadaje się głównie do włosów o wysokiej porowatości, ale niewielka jego ilość dodana do masła Authentic Replenishing Butter sprawia, że włosy są zabezpieczone przed utratą wilgoci, utrzymują stały poziom nawilżenia, a włosy i skóra nie przesuszają się.

Przeznaczenie:

Masło przeznaczone jest do włosów o niskiej porowatości, które wymagają uwagi np. ze względu na zaczynające się przesuszać końcówki. Świetnie nada się do pielęgnacji kosmyków, które często są suszone suszarką lub farbowane. Warto wspomnieć, że bezpieczny, naturalny skład produktu pozwala Authentic Replenishing Butter na pielęgnację zarówno włosów, jak i ciała.

Sposób użycia:

Masło Authentic Replenishing Butter można stosować zarówno na suche włosy, w formie 5 – minutowej maseczki, jak i nałożyć na kosmyki oraz skórę głowy pozostawiając je na noc. Rano należy spłukać masło i umyć włosy.

Authentic Replenishing Butter nadaje się również do pielęgnacji twarzy (idealne jako krem pod oczy), jak i całego ciała. Dobra wchłanialność masła Davines zapewni komfort pielęgnacji, a piękny zapach ukoi zmysły.

Ocena końcowa:

Authentic Replenishing Butter jest produktem prestiżowym, o dobrze skomponowanych składnikach, które mimo obecności olejków przeznaczonych do włosów o różnej porowatości – najlepiej odżywi niskoporowate, grube pukle. Plusem masła Davines jest jego wszechstronność – można je nakładać na włosy, twarz i ciało. Minusem jest zbyt mała pojemność i fakt, że produkt nie jest wydajny.