Menu

7. Institut Karité Paris Jungle Paradise 100% masło shea do twarzy, ciała i włosów


Institut-Karité-Paris-Jungle-Paradise-100

Wygląd, pojemność:

Institut Karité wydaje masło shea w najpiękniejszym opakowaniu, jakie mieliśmy przyjemność napotkać. Zamknięte jet ono bowiem w metalowym pudełku w kolorze fuksji, na którym namalowano piękny, niemal rajski ogród. Pudełko jest w stylu retro i pod względem wyglądu Institut Karité Paris Jungle Paradise deklasuje wszystkie inne dostępne na rynku masła. Produkt występuje ponadto w trzech pojemnościach: maleńkim słoiczku (10 ml), średnim (50 ml), oraz dużym (165 ml), metalowym pudełku.

Skład produktu:

Skład produktu nie jest żadną tajemnicą. To czyste, 100% masło shea. Gęste i pachnące (masło ma orzechowo – drzewny, bardzo przyjemny zapach). Może być używane zarówno do pielęgnacji i stylizacji włosów, jak i jako balsam lub krem na przesuszone partie skóry i twarzy (10 ml wersja będzie idealnie pasowała jako krem pod oczy lub balsam do ust). Masełko może stanowić specjalne serum, które zabezpieczy końce włosów przed uszkodzeniami i wysychaniem.

Masło shea niezmiennie króluje w pielęgnacji włosów o niskiej porowatości, ale ze względu na występowanie w (mniej więcej) równej ilości kwasów tłuszczowych nasyconych oraz jednonienasyconych, mogą je nakładać na włosy wszyscy, których włosy są średniej porowatości. Takie włosy ma większość ludzi na świecie.

Nakładane na włosy masło regeneruje je i odżywia, a dzięki witaminom A i E spowalnia procesy starzenia się pukli. Bardzo dobrze ochrania włosy przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, toksynami ze środowiska, uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrą wiadomością jest to, że masło shea nie uczula i łagodzi zmiany alergiczne. Dzięki niemu włosy staną się gładkie, elastyczne i lśniące. Stanie się idealne jako maska odżywiająca włosy kobiet w ciąży i wszystkim, którzy mają wrażliwą skórę głowy. Nie zawiera bowiem żadnych sztucznych, chemicznych substancji.

Przeznaczenie:

Masło shea odnajdzie się w pielęgnacji całego ciała, zregeneruje nawet najbardziej przesuszone partie skóry, ale jego głównym zadaniem jest pielęgnacja włosów. Zawartość kwasów tłuszczowych w maśle sprawia, że będzie ono produktem odpowiednim zarówno do niskoporowatych włosów, jak i tych o średniej porowatości.

Sposób użycia:

Masło shea jest bardzo wszechstronnym kosmetykiem do pielęgnacji włosów. Można je stosować na wiele sposobów:

  • jako maseczkę na suche włosy przed myciem (wcieramy wówczas masło zarówno we włosy, jak i skórę głowy)
  • jako maskę na wilgotne włosy po umyciu (masło shea nakładamy na włosy, trzymamy chwilę i spłukujemy dokładnie wodą)
  • jako odżywkę bez spłukiwania na wilgotne włosy po myciu (ułatwi modelowanie fryzury i zabezpieczy włosy przed gorącym nawiewem suszarki)
  • jako odżywkę bez spłukiwania na suche włosy – w takiej postaci masło spełni funkcję produktu dyscyplinującego włosy – należy pamiętać, by używać bardzo małą ilość masła
  • jako serum ochraniające końcówki włosów przed zniszczeniem

Ocena końcowa:

Masło shea jest uniwersalnym, bezpiecznym nawet dla osób o bardzo wrażliwej skórze produktem, o wszechstronnym zastosowaniu. Jest odpowiednie dla osób, które mają włosy nisko i średnioporowate, a to lansowane przez firmę Institut Karité jest ponadto pięknie wydane i będzie ozdobą niejednej łazienki. Rewelacyjny i wszechstronny produkt, któremu możesz zaufać.