Menu

5. Carlos Dauther Ochronny krem do włosów Healthy Hair Butter


Carlos Dauther Healthy Hair Butter

Wygląd, pojemność:

Carlos Dauther to firma, która zdobyła rozgłos przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Od 20 lat dba i pielęgnuje włosy amerykanek. Marka bije rekordy popularnosci przede wszystkim dlatego, że przoduje w pielęgnacji i modelowaniu włosów afro – mocno skręconych i trudnych do ułożenia, oraz niezwykle uciążliwych w pielęgnacji.

Jednym z godnych polecenia produktów jest Healthy Hair Butter – ochronne masło do włosów, które ma pielęgnować i chronić zarówno niskoporowate włosy, jak i te o średniej porowatości. To produkt o pojemności 226 g. Produkt nie zawiera pochodnych ropy naftowej ani olejów mineralnych. Dzięki wyciągom z lawendy, trawy cytrynowej, rozmarynu i pomarańczy olejek pięknie i orzeźwiająco pachnie.

Opakowanie jest ładne: to stylizowana na eko- skromna etykieta w odcieniach beżu i brązu. Healthy Hair Butter skrywa się w prostym, przezroczystym słoiku z czarną, śliską nakrętką.

Skład produktu:

Skład produktu jest bardzo bogaty: oprócz masła shea i olejku kokosowego odnajdziemy tu masło kakaowe, wosk pszczeli, oraz olejki: sojowy, jojoba, ze słodkich migdałów, kukurydziany. Trzy składniki o konsystencji masła pasują idealnie do niskoporowatych włosów. Dobrze się wchłaniają, nie obciążają pukli i zabezpieczają je przed zniszczeniem, jednocześnie wygładzając i zapewniając jedwabistą miękkość. Olej migdałowy i kukurydziany mają już nieco większe cząsteczki, ale ich ilość w maśle Carlos Dauther jest tak dobrana, aby nie przeciążyć grubych, ciężkich włosów. Olejek jojoba jest z kolei olejem, który można określić mianem „uniwersalnego” – mimo przewagi jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego głównym zadaniem jest równoważenie procesów na skórze głowy. Olejek nawilży zbyt suchy skalp, ale równocześnie zapobiegnie nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów.

Przeznaczenie:

Po Healthy Hair Butter mogą sięgać kobiety, które mają grube i sztywne włosy, ale również te, których pukle straciły nieco kondycję (np. po częstym farbowaniu). Będzie idealne również dla kobiet, których kosmyki przetłuszczaj a się u nasady, a końcówki są suche i wymagają wzmożonej pielęgnacji.

Sposób użycia:

Healthy Hair Butter może być używane na kilka sposobów, ponieważ nie ma ono tylko jednego przeznaczenia:

  • stosuj je jako odżywkę bez spłukiwania (nakładając na suche lub mokre włosy)
  • jako specjalna kuracja do włosów i skalpu
  • wykończenie fryzury, nadające włosom kondycji i blasku
  • jako pasta modelująca do włosów, ułatwiająca wykonanie fryzury
  • wygładzająca baza do włosów

Ocena końcowa:

Healthy Hair Butter to produkt wszechstronny i z wyższej półki. W Stanach Zjednoczonych jest popularny już ponad 20 lat. Dobrze dobrane składniki sprawiają, że można go używać nie tylko do pielęgnacji, ale również do stylizacji. Brak chemicznych składników, parabenów i olei mineralnych sprawia, że Healthy Hair Butter nadaje się nawet do pielęgnacji i wygładzenia niesfornych dziecięcych pukli.